نیاز به زیباتر شدن و داشتن چهره و ظاهر خوب در نظر دیگران یکی از نیاز‌هایی است که همواره در انسان وجود داشته است. به همین دلیل همواره در طول تاریخ، انسان در تلاش بوده است که به روش‌های مختلف، به زیبایی چهره و ظاهر خود بیفزاید تا بتواند در نظر دیگران جلوه کند. با پیشرفت علم و فناوری در سال‌ها و دهه‌های اخیر، روش‌های زیباتر کردن چهره متفاوت شده است. یکی از معمول‌ترین و رایج‌ترین روش‌هایی که افراد به ویژه خانم‌ها برای زیباتر شدن چهره خود از آن استفاده می‌کنند، جراحی‌های پلاستیک و زیبایی به خصوص جراحی بینی است. بدون شک در میان دوستان و آشنایان خود با افرادی مواجه شده‌اید که به دنبال بهترین دکتر جراح بینی هستند تا بینی خود را به دستان هنرمند آن بسپارند و بر زیبایی چهره خود بیفزایند.

فهرست مطالب

جراحی زیبایی بینی چیست؟

پیش از اینکه به معرفی ویژگی‌های بهترین دکتر جراحی بینی بپردازیم، خالی از لطف نیست تا با عمل جراحی بینی بیشتر آشنا شویم. جراحی بینی یکی از زیرشاخه‌های جراحی پلاستیک و زیبایی است که معمولاً برای بهتر شدن و اصلاح ظاهر بینی انجام می‌شود و در برخی موارد نیز به منظور بهبود وضعیت تنفسی افراد توسط جراحان انجام می‌شود.

به طور کلی جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. انتخاب روش مناسب برای عمل بینی از میان این دو روش بر اساس تشخیص بهترین فوق تخصص گوش و حلق و بینی است که با توجه به شرایط و نوع بینی یکی از روش‌ها را برای جراحی انتخاب می‌کند. به طور کلی روش جراحی باز انتخاب اول بسیاری از جراحان است زیرا در این روش جراح اشراف تقریباً کاملی بر روی بافت و ساختار بینی داشته و با دقت بالاتری می‌تواند جراحی را انجام دهد.

روش باز به این صورت انجام می‌شود که جراح برش ظریفی در بخش کلوملا ایجاد می‌کند. کلوملا ناحیه میانی بین دو حفره بینی است. این برش در ناحیه کلوملا به این دلیل انجام می‌شود که در روش باز نیاز است که پوست بینی از اسکلت زیرین خود جدا شود تا به این ترتیب جراح قادر باشد که اصلاحات لازم را بر روی بینی اعمال کند. در روش باز، ساختار و بافت بینی فرد به صورت مستقیم در معرض دید جراح قرار دارد و به همین دلیل در این روش، جراح تسلط بیشتری داشته و از قدرت مانور بالاتری نیز برخوردار است.

بهترین دکتر جراحی بینی، از روش جراحی باز برای جراحی‌های پچیده‌ای مانند جراحی بینی‌های گوشتی، جراحی ترمیمی بینی، از بین بردن غیر قرینگی‌های نوک بینی، رفع بدفرمی‌های بینی ناشی از اصابت ضربه استفاده می‌کند. در این روش، محل بخیه‌ها به مرور زمان از بین رفته و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

اما در روش جراحی بسته، بهترین جراح بینی تمام برش‌ها، تغییرات و اصلاحات لازم را در داخل بینی انجام می‌دهد و از هیچ برشی در ناحیه خارجی بینی و پوست آن استفاده نمی‌کند. در این روش دید جراح بسیار محدود است به همین دلیل نمی‌توان از آن برای انجام جراحی‌های پیچیده استفاده کرد.

انواع جراحی بینی

انواع جراحی بینی
آشنایی با روش‌های مختلف جراحی بینی

پیش از آشنایی با نحوه انتخاب بهترین جراح فوق تخصص بینی بهتر است کمی با روش‌های مختلف جراحی بینی با توجه به فرم و ساختار بینی آشنا شوید و از روش مناسب برای جراحی بینی خود آگاهی کافی داشته باشید.

 • جراحی بینی گوشتی

بر اساس مطالعات و آمار موجود، کمتر از نیمی از انسان‌های کره زمین، از بینی با فرم گوشتی برخوردار هستند. بر این اساس رایج‌ترین نوع فرم بینی در بین انسان‌ها بینی گوشتی است که چربی ظاهر پوست، ضخامت پوست، پهن و بزرگ بودن بینی از اصلی‌ترین مشخصه‌ها و ویژگی‌های این نوع فرم بینی محسوب می‌شود.

بینی‌های گوشتی منافذ بسیار زیادی دارند و فرم آن‌ها به نحوی است که بهترین جراح بینی می‌تواند ضخامت پوست آن‌ها را به وضوح مشاهده کند. این فرم از بینی‌ها ترشح چربی بیشتری دارند و معمولاً پره‌های آن‌ها بزرگ و بیرون‌زده است به طوری که نوک بینی نسبت به سایر مدل‌های بینی پهن‌تر است.

به طور کلی ضخامت بالای پوست در ناحیه نوک بینی، مشهود بودن منافذ پوستی، ضخامت عرض پره‌ها، بزرگ بودن نوک بینی و بلند بودن ارتفاع پره‌ها از نمای کنار و در کل پهن بودن نیمه پایینی بینی از نمای روبرو از ویژگی‌هایی است که توسط بهترین دکتر گوش و حلق و بینی درباره بینی‌های گوشتی مطرح می‌شود.

جراحی بینی گوشتی توسط بهترین دکتر جراحی بینی، یکی از سخت‌ترین اعمال جراحی است که دلیل آن ضخامت بالای این نوع بینی نسبت به سایر بینی‌ها است. به همین دلیل بسیاری از جراحان نمی‌توانند این فرم از بینی‌ها را جراحی کنند و شکل و فرم بینی را به شکل و فرم دلخواه افراد درآورند. از این رو اگر دارای بینی گوشتی با این مشخصات هستید و قصد جراحی زیبایی بینی دارید باید بهترین جراح فوق تخصص بینی را شناسایی کنید که بتواند این جراحی را انجام داده و نتیجه دلخواه شما را رقم بزند.

 • جراحی بینی استخوانی

بینی استخوانی به بینی افرادی گفته می‌شود که پوست نیمه انتهایی بینی آن‌ها از ضخامت کمی برخوردار است. در واقع غضروفی بودن یا گوشتی بودن فرم بینی رابطه مستقیم با ضخامت پوست بینی دارد. مشکلات عمده‌ای که افراد دارای بینی با فرم استخوانی با آن درگیر هستند و بینی خود را به دست بهترین جراح بینی می‌سپارند، صاف کردن قوز بینی و نازک بودن پوست آن است.

پوست نازک بینی در افرادی که فرم بینی استخوانی دارند باعث می‌شود که کوچکترین پستی و بلندی و کمی و کاستی در بینی نمایان باشد. به همین دلیل بهترین دکتر گوش و حلق و بینی که قصد انجام جراحی بینی استخوانی را دارد، باید فردی تیزبین و باتجربه باشد تا با توجه به احتمالات، نواقص موجود در بخش‌های مختلف بینی را رفع کند تا به این ترتیب نتیجه دلخواه فرد متقاضی بدست آید.

 • جراحی بینی فانتزی

این روش جراحی بیشتر در بین خانم‌ها طرفدار دارد و آن‌ها بینی خود را به دستان توانمند بهترین دکتر جراحی بینی می‌سپارند تا با عمل زیبایی، یک دماغ فانتزی برای آن‌ها به وجود آورد. این روش در افرادی که بینی با فرم گوشتی دارند تغییرات ایجاد شده را به خوبی نمایان نمی‌کند که دلیل آن ضخامت زیاد پوست بینی در این افراد است.

در جراحی بینی فانتزی که توسط بهترین جراح بینی انجام می‌شود، اندازه بینی بیش از حد کوچک می‌شود به طوری که اگر از نیمرخ به فرد نگاه کنید، قوس و انحنای زیادی در بینی مشاهده می‌شود. در زاویه نیمرخ مشاهده می‌کنید که قسمت نوک بینی حالت سربالا به خود گرفته است. در این روش جراحی، خطی در بالای پره‌های بینی ایجاد می‌شود که دلیل آن بیش از حد باریک شدن بینی است.

 • جراحی انحراف بینی

سپتوم نام دیگر تیغه بینی است که از استخوان و غضروف تشکیل شده است و دو مجرای چپ و راست بینی را از یکدیگر جدا می‌کند. انحراف بینی بر اساس تعریف بهترین فوق تخصص گوش و حلق و بینی در ناحیه سپتوم اتفاق می‌افتد به نحوی که تیغه بینی به یک سمت متمایل می‌شود که در این حالت فرد دچار انحراف بینی شده است. این انحراف تیغه یا سپتوم باعث می‌شود که یکی از مجرا‌های بینی فرد نسبت به مجرای دیگر کوچک‌تر باشد و در تنفس عادی و طبیعی وی اختلال ایجاد شود. این افراد باید برای حل مشکل خود بینی خود را به دست بهترین جراح بینی بسپارند تا جراحی انحراف بینی را برای او انجام داده و این عارضه را برطرف کند.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی
معیار‌های انتخاب بهترین جراح بینی

برای انجام جراحی بینی به دلیل عارضه‌های مختلف یا به منظور جراحی زیبایی، اولین و مهم‌ترین قدم انتخاب بهترین جراح فوق تخصص بینی است که بتواند نتیجه مطلوب و مورد نظر شما را فراهم آورد. با توجه به اینکه جراحی‌های بینی، از نوع جراحی‌های اورژانسی به حساب نمی‌آیند به همین دلیل بهتر است که افراد برای انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی وقت کافی را اختصاص داده و به صورت مفصل در این زمینه تحقیق و بررسی کنند.

افراد می‌توانند از روش‌های زیر برای انتخاب بهترین جراح بینی بهره ببرند:

 • تحقیق و پرس و جو از دوستان، اقوام و آشنایانی که جراحی بینی انجام داده‌اند و از نتیجه جراحی رضایت دارند.
 • مراجعه به مطب یا کلینیک جراحان مورد نظر و صحبت در مورد نتیجه و میزان رضایت با بیماران و افرادی که نزد جراح مربوطه جراحی داشته‌اند.
 • پرس و جو و تحقیق در مورد اخلاق کاری جراح بینی از بیماران و کارکنان
 • برگزاری یک جلسه مشاوره با جراح مورد نظر خود و آشنایی با روش‌ها و تکنیک‌های او برای جراحی بینی و شرح اهداف و نتیجه مورد انتظار خود از جراحی بینی

جراحی بینی یکی از جراحی‌های زیبایی غیر قابل بازگشت محسوب می‌شود که باعث می‌شود انتخاب بهترین جراح بینی برای انجام آن یکی از حساس‌ترین و چالش برانگیزترین کار‌ها به حساب آید. انتخاب یک جراح بینی متبحر و با تجربه رابطه مستقیمی با نتیجه جراحی دارد و در صورتی که افراد در این خصوص انتخاب صحیح نداشته باشند به نتیجه مورد انتظار خود دست پیدا نخواهند کرد.

علم، مهارت، تجربه و اخلاق کاری از جمله مهم‌ترین فاکتور‌ها برای انتخاب بهترین جراح بینی محسوب می‌شود. حتی تسلط جراح بر علم زیبایی‌شناسی در این رشته جراحی از اهمیت زیادی برخوردار است که می‌تواند تأثیر مثبتی بر روی نتیجه و زیبایی بینی پس از جراحی داشته باشد. پس از انتخاب بهترین دکتر گوش و حلق و بینی برای جراحی در جلسه مشاوره در مورد مسائل زیر با او صحبت کنید:

 • هزینه انجام جراحی
 • طول دوران نقاهت و بهبود
 • مراقبت‌های مورد نیاز قبل و بعد از جراحی
 • زمان مورد نیاز برای استراحت پس از انجام جراحی
 • مشاهد عکس‌های قبل و بعد جراحی‌های انجام شده برای سایر مراجعان

هر چند جراحی بینی جزء جراحی‌های اورژانسی و خطرناک به حساب نمی‌آید اما با توجه به اینکه نتیجه آن می‌تواند تأثیر زیادی بر روی زیبایی ظاهر افراد داشته باشد و نتایج آن غیر قابل بازگشت است، به همین دلیل افراد باید در انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی نهایت دقت و وسواس را به خرج دهند. به طور کلی بهترین جراح بینی فردی است که از سطح علم، مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار بوده و به اصول اخلاق حرفه‌ای پایبند باشد. هر چند توصیه و معرفی جراح بینی توسط دوستان و آشنایان و افرادی که جراحی بینی موفقیت‌آمیزی داشته‌اند در روند انتخاب بهترین جراح تأثیر زیادی دارد، اما مراجعه به مطب و صحبت با بیماران و افرادی که سابقه عمل جراحی با پزشک مربوطه را دارند و مشاهده نتیجه و همچنین برگزاری جلسه مشاوره با جراح می‌تواند در انتخاب جراح مناسب بسیار کمک‌کننده باشد.

هم اکنون با مطب دکتر سرمست تماس گرفته و برای جلسه مشاوره و استعلام هزینه وقت بگیرید.

5/5 - (6 امتیاز)

دکتر هادی سرمستمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر هادی سرمست

– متخصص گوش گلو و بینی، جراح سر و گردن، جراح پلاستیک بینی و صورت – فارغ التحصیل دوره تخصصی در مهرماه سال ۱۳۸۸ از دانشگاه علوم پزشکی گیلان – دارای بورد تخصصی

2 دیدگاه

 • من از انجام عمل جراحی خیلی عصبی بودم!
  با تشکر از شما برای توصیف آنچه که قبل، حین و بعد از عمل اتفاق می افتد.
  اطلاعات ارائه شده به من کمک کرد تا با جراحی پیش بروم.
  الان احساس خیلی بهتری دارم و خدا را شکر که هیچ عارضه ای در طول عمل جراحی وجود نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *