1

صورت زاویه‌دار بسیار پرطرفدار است و يكي از مطلوب‌ترین اشكال چهره محسوب می‌شود. روش زاویه دار کردن صورت به تکنیک‌های فرم دهي صورت دلالت دارد كه براي ايجاد قوام در اعضای صورت از طريق رفع پف گونه‌ها، غبغب و غيره و ايجاد ساختار زاویه‌دار در صورت به كار می‌رود.

دکتر سرمست درماني غیر جراحی براي زاویه‌دار كردن صورت شما ارائه می‌دهد. او در هنر زاویه‌دار كردن غیر جراحی فك و صورت از طريق بوتاکس، تزریق ژل و ليفت با نخ داراي تخصص بسیار بالایی است. تزریق بوتاکس یک گزینه درمانی محبوب برای تغيير فرم و زاویه‌دار كردن فك و صورت است. براي کسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه و تعيين وقت مشاوره مي‌توانيد از طريق شماره 22793025-021 22793042-021 با مطب دکتر سرمست تماس حاصل فرماييد.

فهرست مطالب

چرا زاویه‌دار كردن فك و صورت را انتخاب كنيم؟


زاویه دار کردن فک و صورت به ايجاد يك صورت زاویه‌دار بااستخوان‌های گونه فرم‌‎دار كه به سمت چانه باريك و جمع می‌شود، كمك می‌کند. نيمرخ چهره باریک‌تر می‌شود، بسیاری از آسیایی‌ها درمان زاویه‌دار كردن فك و صورت با تزريق بوتاكس و ژل را انتخاب می‌کنند، كه موجب فرم ‌دهي صورت و ايجاد يك ظاهر جوان‌تر، و درعین‌حال پوست صاف‌تر، شاداب‌تر و سالم‌تر می‌گردد. عدم نياز به جراحي از مزایای زاویه دار کردن صورت با تزریق ژل و بوتاکس است.

2

افراد مناسب برای زاویه دار کردن فک و صورت


اگر چهره شما یکی از موارد زیر را دارا باشد، فرد مناسبی برای بهره بردن از مزایای زاویه دار کردن صورت هستید:

  • فك مربعي شكل
  • ساختار فک بیش‌ازحد مردانه
  • گونه‌هاي چاق يا پف‌کرده
  • غبغب

در طول مشاوره


دکتر سرمست تاریخچه پزشکی شما را بررسی خواهد كرد تا اطمینان حاصل كند كه جراحی زاویه دار کردن فک و یا دیگر  درمان ها براي شما مناسب است، و عضلات فک شما را ازنظر پزشكي معاينه كرده تا محل تزريق را مشخص كرده و سپس پيرامون فرآيند درمان، مراقبت‌های پس از درمان، تمام عوارض احتمالي و مواردي كه بايد پيش از درمان از انجام آن‌ها اجتناب گردد، توضيحاتي ارائه می‌دهد.

روش‌های زاویه دار کردن فک و صورت


 

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس به شل شدن عضلات فک كمك كرده، درنتیجه موجب تسكين و درعین‌حال نازک‌تر شدن عضلات عامل جويدن می‌گردد. تزریق بوتاکس عضلات ناحيه موردنظر را شل خواهد كرد، خطوط و چین‌وچروک‌ها را كاهش داده، و درعین‌حال اين اطمينان را به وجود می‌آورد كه استخوان‌های گونه سفت و شكل دار شده و صورت بالا كشيده شده است. ظاهر کلی چهره شما شاداب‌تر و درنهایت جوان‌تر به نظر می‌رسد. پروتز فک با تزریق بوتکس براي افرادي ایده‌ال است که نمی‌خواهند با انتخاب روش‌های جراحي به “زیر تیغ جراحي بروند”. تکنیک‌های زاویه دار کردن فک و چانه شامل چند تزریق ساده به نواحي انتخاب‌شده می‌باشد. به‌منظور ممانعت از ايجاد درد يا ناراحتي پيش از درمان از كرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. تجهیزات حرفه‌ای و نازک‌ترین سوزن‌ها براي تزريق به كار گرفته می‌شوند، درنتیجه خارش، کبودی، خونریزی یا قرمزی كاهش می‌یابد. اگر پس از درمان اين عوارض را تجربه كرديد، با پزشك خود صحبت كنيد.

تأثیرات زاویه‌دار کرت فك و صورت با تزريق بوتاكس چه مدت دوام دارد؟

تأثیرات زاویه‌دار كردن صورت پس از 3 تا 5 روز قابل‌مشاهده است. پوست شما صاف و انعطاف‌پذیر است، درحالی‌که پف‌کردگی و غبغب از بین می‌رود. بوتاکس به‌طور خاص نواحي معين را هدف قرار می‌دهد، و بنابراين عملكرد عضلات ديگر صورت را مختل نمی‌سازد. این اثر می‌تواند 6 تا 7 ماه دوام داشته و پس‌ازآن چند جلسه ديگر براي تثبيت نتايج موردنیاز است. اما، پس‌ازآن که عضلات صورت عادت كرده و دوام تأثیرات بيشتر شد، جلسات هر 6 ماه یا بیشتر تكرار می‌شوند.

تزریق ژل

در تزریق ژل برای زاویه‌دار كردن فك و صورت، از ژل‌های اسيد هیالورونیک استفاده می‌شود. تزريق ژل پيش از ايجاد غبغب و زماني انجام مي گيرد كه افتادگي آنقدر شديد نيست كه زاويه كردن فك و صورت بدون عمل جراحي تهاجمي امکان‌پذیر نباشد.
اسید هیالورونیک تركيبي است كه به‌طور طبيعي در پوست يافت می‌شود و موجب حجم‌دهي و ايجاد خاصيت ارجاعي در پوست می‌گردد. استفاده از اسید هیالورونیک تركيبي باکیفیت بالا که عاری از فرآورده‌های حیوانی و زیست سازگار است، کاملاً ايمن می‌باشد. این ژل‌ها در مقادير اندك و دقيق موردنياز در سرتاسر خط فك تزريق می‌شوند و سپس در محل ماساژ داده می‌شوند. شما می‌توانید نتیجه طبیعی را، که بین 9 تا 12 ماه دوام دارد،‌ بلافاصله پس از تزریق ژل مشاهده كنيد.

بهبودي پس از تزریق ژل

اگرچه اين درمان به دوره بهبودی نیازي ندارد و غیرتهاجمی است، اما به‌منظور به حداقل رساندن درد و ناراحتی از یک کرم بی‌حس‌کننده استفاده می‌شود. بهترین کار اجتناب از لمس صورت و استفاده از لوازم‌آرایشی و همچنين استفاده از ویتامین E، ایبوپروفن یا آسپرین است. شما همچنین باید از انجام تمرينات ورزشي به‌غیراز پیاده‌روی خودداری کنند. ممكن است اندكي کبودی و تورم وجود داشته باشد، اما فک شما جوان‌تر، سفت‌تر و فرم دارتر به نظر می‌رسد. اگر نگران افتادگي فك خود هستيد، همين امروز براي تعيين نوبت مشاوره رايگان با ما تماس بگيريد.

ليفت با نخ

ليفت با نخ براي زاویه‌دار كردن فك و صورت یک روش جایگزین راحت‌تر و ايمن براي تغيير جايگاه بافت‌هاي صورت/گردن در بازيابي تناسب و ظاهر جوان صورت است. این روش داراي حداقل تهاجم در ليف پوست است.

فرآيند ليفت با نخ براي زاویه‌دار كردن فك و صورت

در طول اين فرآيند از نخ‌های خاص براي نگه‌داشتن محتاطانه پوست و بافت صورت در محل جديد خود پس از جراحي استفاده می‌شود. از قرقره نخ قابل‌جذب دوسويه استفاده می‌شود كه داراي قابليت مضاعف در ليفت و بازسازي است. تأثیر ليفتينگ بلافاصله در زمان انجام عمل به دليل بالا كشيدن بافت پوست در زمان تنظيم بخیه‌ها اتفاق می‌افتد.
اثر احیاکنندگی ناشي از مواد پلیلاکتیک اسید است كه نخ از آن‌ها ساخته‌شده است. این ماده کاملاً زیست‌تجزيه‌پذیر است و زماني كه جذب می‌گردد، پوست را به توليد كلاژن تحريك می‌کند. نخ‌های مورداستفاده کاملاً زیست‌تجزيه‌پذیر هستند و در لایه‌های عمیق‌تر پوست عمل می‌کنند و به‌طور طبیعی بدن را تحريك می‌کنند، به‌طوری‌که بدن به توليد كلاژن می‌پردازد.

چه افرادي براي ليفت با نخ براي زاویه‌دار كردن فك و صورت مناسب هستند؟

بهترین نامزدها براي ليفت با نخ براي زاویه‌دار كردن فك و صورت افرادي هستند که پوست آنها داراي قوام نسبتاً خوب است. بسياري از اين افراد به‌تدریج افتادگي را در صورت و گردن خود تجربه می‌کنند، اما داراي پوست بیش‌ازحد شل و يا نواحي افتاده پوست كه ممكن است به عمل جراحي ليفت جدی‌تر نياز داشته باشد، ‌نيستند. اگر نشانه‌هایی پیری نسبتاً اندک باشد، ليفت با نخ ممکن است یک روش خوب براي بهبود زيباشناختي باشد.

چه انتظاراتي می‌توان از اين فرآيند داشت؟

انجام این روش کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. پس‌ازآن، بیمار قادر خواهد بود كه فوراً كلينيك را ترك كند. ممکن است مقداري تورم، ناراحتی و درد برای چند روز وجود داشته باشد، اما عوارض جانبي عمده ديگري وجود نخواهد داشت.
نتايج ليفت با نخ براي زاویه‌دار كردن فك و صورت در حدود یک یا دو سال، بسته به شرایط بیمار، دوام دارد. پس‌ازآن، می‌توان همين فرآيند را مجدداً تكرار نمود.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر هادی سرمستمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر هادی سرمست

– متخصص گوش گلو و بینی، جراح سر و گردن، جراح پلاستیک بینی و صورت – فارغ التحصیل دوره تخصصی در مهرماه سال ۱۳۸۸ از دانشگاه علوم پزشکی گیلان – دارای بورد تخصصی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *