عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

qa

جراحی زیبایی بینی یکی از قدیمی‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک صورت است، و قدمت آن به هزاران سال پیش ‌برمی‌گردد. امروزه، این روش محبوب‌ترین عمل جراحی زیبایی برای مردان و زنان است. دستیابی به یک نتیجه جذاب، طبیعی، و هماهنگ با اعضای صورت منحصربه‌فرد هر شخص، نیازمند مهارت‌های جراحی تخصصی و چشم‌های ریزبین هنری است. علاوه بر این، حفظ و بهبود عملکرد بینی یک بخش بی‌نهایت مهم در یک جراحی زیبایی بینی گوشتی موفق است. برخی از جراحان زیبایی بینی سعی می‌کنند که عمل بینی گوشتی را به تغییر فرم معمول بینی‌های پیازی شکل، کوتاه، پهن و صاف تعمیم ‌دهند. ترمیم بینی یا جراحی ترمیمی بینی در واقع عمل ترمیمی بینی و یک جراحی بینی ثانویه است و پس از اولین عمل رینوپلاستی بینی در صورتی که نتایج اولیه به دلخواه بیمار نبود، انجام می‌گیرد و به روتوش (رتوش) بینی می‌پردازد. جراحی ترمیمی بینی در بسیاری از موارد از اولین عمل جراحی بینی گران‌تر می‌شود، زیرا جراح باید به بازسازی و تغییرات بیشتری برای بار دوم بپردازد.

بینی می‌تواند در قسمت پل، نوک و یا سوراخ‌ها پهن باشد. در بیماران خاص، مانند آفریقایی‌ها یا آسیایی‌ها، بینی گوشتي ناشي از پل پهن روبه پايين است. دکتر سرمست می‌تواند این مشكل را در طول جراحی زیبایی بینی گوشتي تعديل كند. در سایر بیماران، استخوان‌های بینی به سمت بیرون متمایل هستند و درنتیجه پايه پل بيني حالت گوشتي پيدا می‌کند.

به‌منظور اصلاح بینی گوشتي، دکتر سرمست تنوعي از تکنیک‌ها را به كار می‌گیرد. در مورد اصلاح بینی گوشتي بیماران، رویکرد بسیار فردی است. دكتر سرمست به‌عنوان يك متخصص جراحي پلاستيك صورت، مي‌تواند تقریباً به هر بیماري براي دستیابی به اهداف زيبايي كمك كند.
شما می‌توانید براي تعيين وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۷۹۳۰۲۵۰۲۱۲۲۷۹۳۰۴۲۰۲۱۴۴۷۶۳۱۱۰۰۲۱۴۴۷۶۳۱۱۲۰۲۱۴۴۷۶۳۱۱۳ با مطب دكتر سرمست تماس حاصل فرماييد.

انواع بینی گوشتي


fg

الف. بيني داراي پل پهن
ب.
بيني داراي پايه سوراخ یا آلار پهن
ج.
بيني داراي نوك پهن كه می‌تواند مربوط به پايه پهن يا ناشي از نوك پيازي شكل پهن باشد.


جراحی زیبایی بینی براي باريك كردن بيني گوشتي


به‌منظور انجام اين جراحي به بهترين شيوه ممكن، شما به يك جراح پلاستيك صورت متخصص در جراحي زيبايي بيني گوشتي نياز خواهيد داشت. براي حصول نتایج طبیعی، اين عمل بايد با دقت بالا انجام شود، در غیر این صورت نتايج موردنظر شما حاصل نخواهد شد. چندين تکنیک‌ براي باريك كردن سوراخ‌های بيني گوشتي، قيفي شكل يا ضخيم با استفاده از جراحي زيبايي کاهش پايه آلار وجود دارد. یکی از روش های دیگر موجود، انجام عمل بینی گوشتی با لیزر است که بسیار محبوب و رایج است، اما این روش برای همه مناسب نیست، زیرا لیزر فقط چربی‌های زیر پوست بینی را کاهش می‌دهد و قادر به حذف غضروف و برآمدگی روی بینی غضروفی نیست.

باریک كردن سوراخ‌های بینی یا آلار در جراحی زیبایی بینی گوشتي

به نظر می‌رسد بخش اصلي دغدغه شما مربوط به این واقعیت است که سايز سوراخ‌های بيني شما نرمال است اما پايه سوراخ‌های بيني پهن می‌باشد و در هنگام خنديدن اين پهنا بیشتر نمود پیدا می‌کند.

حذف بخشي از سوراخ بيني، مانند کاهش پايه آلار، به‌احتمال‌زیاد موجب تنگ شدن سوراخ‌های بینی شما و اختلال در جريان هوا می‌شود.
به طورمعمول این سناریو به آزاد کردن غضروف از لبه استخوان اطراف پایه بینی (دیافراگم پیریفورم) و نزدیک‌تر كردن ساختارها به يكديگر با استفاده از روش بخیه‌ داخلی نیاز دارد.
نتایج اصلی این عمل باريك شدن جایگاه پایه بینی بدون تنگ کردن واقعي سوراخ بینی است. بنابراین، شما بدون ايجاد اختلال در جریان هواي بيني به هدف زيبايي خود دست خواهيد يافت.

باریک کردن پایه بینی

جراحی زیبایی بینی گوشتی می‌تواند برای باریک کردن بینی استفاده شود. عمل دماغ گوشتی شامل پایه آلار (بخش خارجی سوراخ‌های بینی است). اگر سوراخ‌های بینی شما در حال حاضر کوچک هستند، جراحی می‌تواند برای برداشتن گوه از قسمت خارجی ضخیم‌تر انجام شود که در آن اندازه سوراخ‌های بینی دست‌نخورده باقی می‌ماند، اما فرم قیفی شکل و یا پهن بینی در هنگام حرکات صورت رفع می‌شود. تکنیک‌های دیگر می‌تواند برای باریک کردن یک‌سوم میانی یا بالایی بینی، در صورت نیاز، استفاده شود. (ایوان رانسوم، ام دی، جراح پلاستیک صورت منطقه بای)

كاهش پايه آلار براي باريك كردن بيني گوشتي

بینی به دلایل مختلف پهن به نظر می‌رسد و ملاقات با يك متخصص باتجربه در عمل زیبایی بینی گوشتی از اهميت بسياري برخوردار است. تنها چند میلی‌متر تفاوت زیادی ايجاد می‌کند و بنابراین يافتن یک جراح ريزبين حائز اهميت است. همچنین ايجاد يك تغییر در بینی می‌تواند ظاهر بخش دیگری از بینی را تحت تأثیر قرار دهد.
مهم است بدانيد كه پهن بودن بيني ناشي از يك يا تركيبي از دلايل زير است:‌ فرم قيفي سوراخ‌های بینی (كه در هنگام خنديدن و يا حتي در هنگام استراحت عضلات صورت بارزتر می‌شود)، پایه بینی پهن ( چنانچه عرض پايه بيني بيش از فاصله بين دو چشم باشد، پايه بيني پهن محسوب می‌شود)، و یا پهن بودن سوراخ‌های بینی. بررسي شکل سوراخ‌های بینی نيز قبل از هرگونه دست‌کاری از اهميت برخوردار است زیرا سوراخ‌های بینی تنها با کاهش پایه آلار براي كم كردن پهناي بيني کوچک خواهد شد.
تنها راه ممكن براي اينكه سوراخ‌های بيني شما بزرگ‌تر  "به نظر برسد"، انجام جراحی زیبایی نوك بینی است كه در آن بر روي نوك بيني کارشده تا بلندتر به نظر برسد. این عمل فرم سوراخ بینی را تغيير خواهد داد به‌طوری‌که بيشتر فرم "قطره اشک" پیداکرده و بزرگ‌تر و بلندتر به نظر می‌رسد. براي حصول نتايج بسيار طبيعي نیاز به انجام چندین مرحله است.

نتایج جراحی زیبایی بینی گوشتي


نتیجه عمل بینی گوشتی چنانچه با دقت و ظرافت انجام‌گرفته باشد،‌ می‌تواند در عين حفظ تعادل و هماهنگي صورت به باريك شدن بینی و حصول نتايج طبيعي منتهي شود.

کلید موفقيت در جراحي زيبايي بيني با ظاهري طبيعي،‌ يافتن یک جراح عالی باتجربه براي انجام جراحي است. راز دیگر این است که تنها به فرم بینی خود توجه نكنيد، بلكه به ارزيابي تمام اعضاي صورت در بافت كلي چهره بپردازيد. دستیابی به یک نتیجه طبیعی كوچك كردن بيني همچنين شامل ايجاد هماهنگي در اعضاي ديگر صورت با استفاده از جراحی‌های زيبايي ديگر همچون بزرگ كردن گونه‌ها و چانه می‌باشد.