تزریق بوتاکس در نواحی مختلف بدن
ایجاد چین و چروک یک بخش عادی از فرآیند افزایش سن در انسان است. با بالا رفتن سن، فرآیند تکثیر سلول‌های پوست آهسته شده و به این ترتیب لایه داخلی پوست به نام درم (غشای میانی) شروع به نازک شدن می‌کند. در نتیجه ایجاد این شرایط قابلیت ارتجاعی و ساختار جوان پوست به تدریج از بین می‌رود.

علاوه بر این با افزایش سن، توانایی حفظ رطوبت پوست کاهش یافته و پوست فرد چربی خود را از دست می‌دهد. به این ترتیب فرآیند بهبود پوست آهسته شده و بر روی پوست چین و چروک ایجاد می‌شود. با توجه به این شرایط امروزه از روش تزریق بوتاکس به عنوان یکی از پر کاربردترین روش‌های درمانی غیر جراحی برای معکوس کردن فرآیند پیری پوست و صاف کردن چین و چروک‌های آن استفاده می‌گردد.

قیمت تزریق بوتاکس و اثرات بوتاکس نیز به نواحی درمان بستگی دارد و برای افراد متفاوت است. درمان بوتاکس که چین و چروک‌های صورت را از بین می‌برد، از انقباض‌های عضلانی محرک میگرن نیز جلوگیری می‌کند. بوتاکس، سم بوتولینوم رقیق شده، با جلوگیری از آزاد شدن مواد شیمیایی در سلول‌های عضلانی و ممانعت از انتقال پیام انقباض به فیبرهای عضلانی میگرن را درمان می‌کند.

با مشاهده بهبود یافتن علائم میگرن در بیمارانی که بوتاکس را برای درمان عارضه‌های دیگر دریافت کرده بودند، پژوهش‌های گوناگون در زمینه بوتاکس برای میگرن شروع شد. سازمان غذا و دارو FDA  پس از سال‌ها پژوهش و جمع‌آوری داده‌های بالینی به سال 2010 استفاده از بوتاکس را برای درمان میگرن‌ مزمن تایید کرد.

در صورتی که به دنبال تزریق بدون خطر بوتاکس موی سر و صورت هستید، در بهترین حالت لازم است یک جراح زیبایی یا پزشک با تخصص تزریق بوتاکس برای انجام تزریق‌های لازم پیدا کنید. دکتر سرمست دارای تجربه فراوان در حوزه جراحی صورت است و با توجه به درک کامل خود از آناتومی صورت می‌تواند از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های درمانی برای رفع مشکلات پوستی بیمار در ناحیه صورت استفاده کند.

در واقع دکتر سرمست دارای تخصص فراوان در عمل جراحی و تکنیک‌های تزریق است. قبل از شروع درمان دکتر سرمست تمام اقدامات احتیاطی را برای ایجاد توازن در ظاهر طبیعی صورت انجام داده و سعی می‌کند با توجه به نیازهای درمانی بیمار از بهترین روش‌ها برای حل مشکلات پوستی در ناحیه صورت استفاده نماید. در صورت وجود هر گونه سوال درباره روش تزریق بوتاکس و تصور مناسب بودن آن برای خود، همین امروز با شماره‌های زیر با مطب دکتر سرمست و برای هماهنگی جلسه مشاوره تماس بگیرید.

02122793025

02122793042

02144763110

02144763112

02144763113

امکان درمان نواحی مختلف بدن با تزریق بوتاکس

رایج ترین نقاطی که امکان درمان آنها از طریق تزریق بوتاکس وجود دارد به شرح زیر می‌باشند:

مزایای تزریق بوتاکس چه هستند؟

بر خلاف عمل جراحی، تزریق بوتاکس صورت یک روش درمانی سریع، ساده و دارای حداقل سطح تهاجم است که در آن نیازی به بستری شدن بیمار یا ریکاوری نیست. به بیان دیگر، بیمار می‌بایست بتواند بلافاصله پس از درمان به فعالیت عادی روزمره و کاری خود باز گردد.
مزایای بوتاکس مشاهده سریع نتایج است. به این ترتیب با گذشت فقط چند روز، شما می‌بایست در صورت خود ظاهر طبیعی‌تر و بهتر مشاهده نمایید. توجه داشته باشید نزدیک به 90% مردان و زنانی که تزریق بوتاکس بر روی آنها انجام شده بهبود وضعیت پوست خود را پس از تکمیل درمان گزارش کرده‌اند. در واقع بهره گیری از مزایای بوتاکس در بعضی افراد باعث از بین رفتن کامل چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پوست صورت شده است.

در طول جلسه مشاوره زیبایی دکتر سرمست

در صورتی که علاقه‌مند به استفاده از روش تزریق بوتاکس هستید یا به دنبال شروع یک برنامه درمانی بلندمدت در این رابطه می‌باشید، لازم است با دکتر سرمست در مطب وی ملاقات کنید. دکتر سرمست می‌تواند شما را با نحوه انجام این روش درمانی و انتظارات مناسب از نتایج درمان آشنا کرده و درباره اهداف درمان و مزایای بوتاکس با شما صحبت کند.

در این جلسه همچنین به شما فرصت لازم برای پرسیدن سوال ها و موارد ابهام و نیز طرح نگرانی‌های احتمالی داده خواهد شد. با وجودی که اکثر افراد می‌توانند بدون مشکل از این روش درمانی استفاده کنند، باز هم در طول جلسه مشاوره مناسب بودن این روش درمانی برای شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در طول جلسه درمان با تزریق بوتاکس

در این جلسه با استفاده از یک سوزن بسیار ریز، پزشک مقادیر بسیار کمی از بوتاکس را به نواحی هدف در صورت شما تزریق می‌کند. به خاطر ریز بودن سوزن و تزریق مقادیر محدودی از مایع، ناراحتی شما به خاطر تزریق‌ها در سطح حداقل قرار دارد و اکثر بیماران احساس خود در طول درمان را مشابه نیش زدن یک پشه توصیف می‌کنند.

در این حالت نیازی به استفاده از مواد بی حسی یا داروی آرام بخش نیست و بیمار می‌تواند بلافاصله پس از درمان فعالیت‌های عادی خود را شروع نماید. به این ترتیب پس از تکمیل درمان شما حتی می‌توانید بدون کمک دیگران به خانه یا محل کار خود باز گردید.

طول جلسه درمان با تزریق بوتاکس

افراد مناسب برای استفاده از روش تزریق بوتاکس

هر چند تزریق بوتاکس در مقایسه با سایر روش‌های درمان زیبایی نتایج ایمن استثنایی داشته است، این روش برای افراد باردار، شیر ده، افرادی که آنتی بیوتیک مصرف می‌کنند یا دچار مشکلات شدید عصبی عضلانی هستند، مناسب نیست. دکتر سرمست و همکاران وی درباره مناسب بودن این درمان برای شما در طول جلسه مشاوره رایگان صحبت خواهند کرد.

نتایج درمان با تزریق بوتاکس

هنگامی که افراد برای اولین بار جهت استفاده از این روش به مطب مراجعه می‌کنند، اغلب درباره نگرانی خود از ایجاد ظاهر غیر عادی و شبیه نبودن آنها به ظاهر قبل از شروع درمان صحبت می‌نمایند. به هر حال نیازی به نگرانی در این رابطه نیست و دکتر سرمست در طول درمان بر ایجاد نتایج کاملاً طبیعی برای شما تمرکز خواهد کرد.

هزینه‌های استفاده از روش تزریق بوتاکس

همانطور که قبلاً ذکر شد، شما می‌توانید به منظور آشنایی با این روش درمانی و شرایط آن هماهنگی لازم را جهت یک جلسه مشاوره رایگان با ما انجام دهید. در طول این جلسه مشاوره، دکتر سرمست و همکاران وی می‌توانند بهترین شرایط درمان را برای شما مشخص کرده و به این ترتیب قیمت بوتاکس چانه، گونه، پیشانی و هزینه تزریق بوتاکس در دیگر نقاط صورتتان را بطور دقیق مشخص نمایند. هزینه و قیمت تزریق بوتاکس مانند سایر روش های درمان زیبایی تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد.

قبل و بعد از تزریق بوتاکس

سوالات مکرر پرسیده شده

روش تزریق بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟

هنگامی که با تقبل هزینه تزریق بوتاکس ، این ماده در مقادیر کم به عضلات خاص تزریق شود، می‌تواند عضلات را ریلکس کرده و انقباض آنها را متوقف کند. در واقع، این شرایط به معنی این است که خطوط ایجاد شده بر روی صورت در نتیجه انقباض عضلات با استفاده از این روش کاهش یافته یا محو می‌شوند. نتایج این روش درمانی بازگشت پذیر است و شرایط بیمار تقریباً پس از گذشت چهار ماه به حالت اولیه باز می‌گردد.

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

خیر. اکثر افراد فقط با ناراحتی خفیف و موقت در این رابطه مواجه می‌شوند. درصورت استفاده از بوتاکس خوب و مرغوب، عوارض تزریق بوتاکس بسیار اندک است و تنها ممکن است مقداری ورم بلافاصله پس از درمان در پوست فرد مشاهده شود اما عوارض بوتاکس با گذشت چند ساعت یا مدت زمان کمتر با استفاده از کمپرس سرد کاهش می‌یابد.

آیا می‌توان از تزریق بوتاکس به همراه سایر روش‌های درمانی استفاده کرد؟

بله. تزریق بوتاکس یک روش درمان رایج است که می‌تواند نتایج شگفت انگیز در بازیابی ظاهر فرد داشته باشد. این نتایج بطور خاص هنگامی مشاهده می‌شوند که از تزریق بوتاکس به همراه سایر روش‌های جوان سازی پوست مثل تزریق ژل استفاده گردد.

چه زمان بیمار بهبود وضعیت در پوست خود را مشاهده خواهد کرد؟

شروع ایجاد تغییرات در وضعیت ظاهری پوست بیمار در طول 5 روز اول پس از درمان قابل مشاهده است. به هر حال، دستیابی به حداکثر تاثیر درمانی در نتیجه این روش با گذشت حدود 2 تا 3 هفته پس از تکمیل درمان امکان پذیر می‌باشد.

چه مدت نتایج این روش درمانی دوام و ماندگاری دارد؟

نتایج تزریق بوتاکس معمولاً برای دو تا شش ماه دوام و ماندگاری دارد، اما طول مدت ماندگاری نتایج بستگی به عکس العمل بدن بیمار به تزریق بوتاکس خواهد داشت. بررسی‌های انجام شده در این حوزه نشان دهنده دوام طولانی‌تر نتایج درمان در صورت تکرار آن می‌باشد.

چه مدت می‌توان از روش تزریق بوتاکس استفاده کرد؟

استفاده از روش تزریق بوتاکس معمولاً به صورت نامحدود برای افراد امکان پذیر می‌باشد.

آیا قبل و بعد از تزریق بوتاکس نیاز به انجام فعالیت خاص وجود دارد؟

این روش درمانی نیازی به اقدامات قبل از درمان ندارد. به هر حال، پس از درمان از بیمار خواسته می‌شود عضلات درمان شده را به آرامی حرکت دهد و به مدت چهار ساعت به پشت دراز نکشد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *