جراحی چال گونه

جراحی چال گونه معمولاً در عرض ۳۰ دقیقه قابل اجرا می­ باشد که معمولاً تحت بی­ حسی موضعی اجرا می­ شود. جراح معمولاً از ابزارهای پانچ بیوپسی در طول مخاط گونه استفاده کرده و با حرکات گردشی منجر به ایجاد برشد در قسمت داخلی گونه، مخاط زیرین و عضلات آن می­شود. هسته دایره­ای ایجاد شده حذف می­ شود و پوست به صورت دست نخورده و سالم باقی می­ ماند. یک ناحیه استوان ه­ای مانند در زیر پوست ایجاد می­ شود که در ادامه با استفاده از بخیه قابل جذب بسته می­ شود. بخیه­ های در طول عضلات گونه، لایم درم قرار داده می­ شود.

در طی دو هفته اول، بخیه­ ها جذب شده و پوست حالت صاف به خود می­ گیرد. با بهبود بافت اسکار داخلی، عضلات گونه به پوست متصل می­ شود. جراحی چال گونه می­ تواند بر روی گونه­ هایی که گوشتالو اجرا می ­شود. در صورتی که نیاز به چال بیش از حد دارید، پزشک می­ تواند پانج بزرگتری را انجام دهد.

پس از جراحی، تورم جزئی را تجربه می­ کنید، به دلیل بافت اسکار داخلی، دهان را به صورت مرت با محلول­ های ضد عفونی شستشو دهید.

Surgical Chal 02

ابزار پانچ بیوپسی بر روی مخاط گونه قرار گرفته و حرکات گردشی برای برش مخاط، چربی زیرمخاطی و عضلات گونه مورد استفاده قرار می ­گیرد. قسمت کروی جداشده شامل بافت­ های ذکر شده می­ باشد که حذف می­ شود و پوست به صورت دست نخورده باقی می­ ماند. که منجر به ایجاد یک فرورفتگی استوان ه­ای در زیر پوست می­ شود.

این گودی در ادامه با استفاده از نخ بخیه قابل جذب بسته می ­شود. پوست در عرض ۲-۱ هفته و پس از جذب نخ بخیه صاف می­ شود. بافت اسکار داخلی در تماس با عضلات دهان می­ باشد که در زمان خنده منجر به ایجاد چال گونه می ­شود.

چال طبیعی معمولاً در زمانی ایجاد می­ شود که یک فقدان کوچک در قسمت عضلانی وجود داشته باشد. پوست پوشاننده این لایه در بافت­ های هم بند زیرین گیر می­ کند و منجر به ایجاد چال می­ شود.

جراحی ایجاد چال، منجر به تحریک این فرایند طبیعی می­ شود. برای ایجاد چال، برش ­های کوچک و بدون دردی در اطراف گونه ایجاد می ­شود. هیچ برش یا بافت اسکار در قسمت خارجی پوست ایجاد نمی­ شود. بخیه­ های قابل جذب کوچک از قسمت داخلی گونه زده می­ شود. با سفت شدن این بخیه ­ها،چال گونه ظاهر می ­شود. در ابتدا این چال بدون خنده نیز ظاهر می ­شود، ولی پس از چند روز تا چند هفته، این چال تنها در زمان خنده در صورت ظاهر می­ شود. بافت اسکار بین قسمت داخلی پوست و عضلات منجر به ایجاد چال دائمی پس از جذب شدن بخیه ­ها می­شود.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر هادی سرمستمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر هادی سرمست

– متخصص گوش گلو و بینی، جراح سر و گردن، جراح پلاستیک بینی و صورت – فارغ التحصیل دوره تخصصی در مهرماه سال ۱۳۸۸ از دانشگاه علوم پزشکی گیلان – دارای بورد تخصصی

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.