ما در بین مراقبت‌های مختلف پوستی که روزانه انجام می‌دهیم، اغلب دست‌هایمان را فراموش می‌کنیم. زمانی که ما به روش‌ها و اقدامات مختلف برای حفظ و بهبود زیبایی خود فکر می‌کنیم، اکثراً یکی از حساس‌ترین نقاط بدن یعنی دست‌ها را نادیده می‌گیریم.  واقعیت این است که دستان ما یکی از اولین نواحی بدن است که نشانه‌های پیری و آسیب پوستی در آن نمایان می‌شود  و کرم‌های موضعی زیادی نیز وجود ندارند که بتوانند تأثیر زیادی بر این مشکل داشته و عواقب اهمال کاری‌های ما را پنهان کنند. به کمک پیشرفت‌های اخیر در روش‌ها و تکنیک‌های زیبایی، امروزه با راحتی بیشتری می‌توان شادابی و جوانی را به دست‌ها بازگرداند. پزشکان می‌توانند یک برنامه‌ی  برای جوان‌سازی و رفع چین و چروک پوست دست هم جانبه برای شما تدوین کنند که تمامی مشکلات پوست دست مانند لکه‌های قهوه‌ای رنگ پوست (ناشی از آفتاب)، جای زخم و جراحت، کاهش حجم چربی زیرپوستی و چروک پوست و بزرگ شدن رگ‌های زیر پوست (یکی از بزرگ‌ترین مشکلات مربوط به پیری دست‌ها) را برطرف کنند.

اگر به خاطر کاهش حجم چربی زیرپوستی در دستان شما، رگ‌ها و تاندون‌های دست شما نمایان شده‌اند و پوست دست شما چروکیده و ظاهر دستانتان لاغر شده است می‌توانید از تکنیک‌های مشابه جوان‌سازی پوست صورت برای رفع این مشکلات پوست دست نیز استفاده کنید تا ظاهر دستان شما شاداب‌تر و جوان‌تر شود. متخصصین زیبایی  در کلینیک روش‌های مختلف و موثری را برای جوانسازی و زیباسازی دست‌ها ارائه می‌دهد. متخصصین ما با استفاده از روش‌هایی مانند : لیزر ، تزریق ژل و چربی و همچنین میکرودرم ابریژن نتایج چشمگیری را در این خصوص کسب کردند.

در صورتی که به انجام این درمان‌ها تمایل داشته و نیاز به مشاوره یا دریافت نوبت دارید می‌توانید با شماره‌های ۲۲۷۹۳۰۲۵ و ۴۴۷۶۳۱۱۰ تماس حاصل نمایید.

فهرست مطالب

مشکلاتی که باعث می‌شود دست‌ها پیر به نظر بیایند


Conditions

لکه‌های قهوه‌ای

لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست یکی از نشانه‌های از دست دادن جوانی هستند و حتی ممکن است شما را پیرتر از آن چه هستید نشان دهند. لکه‌های قهوه‌ای رنگ و سایر مشکلات پوستی که به رنگدانه‌های پوست مربوط می‌شود ممکن است بر اثر ژنتیک، بالا رفتن سن و قرارگیری زیاد در معرض آفتاب باشد.

کاهش چربی زیر پوستی

دست‌های جوان معمولاً دارای یک لایه چربی در زیر پوست هستند که باعث می‌شود پوست دستها بسیار صاف و نرم و شاداب به نظر بیاید. زمانی که این لایه‌ی چربی کاهش پیدا می‌کند ممکن است دست‌ها لاغر و استخوانی و در واقع پیر به نظر برسند. کاهش چربی زیرپوستی در دست‌ها همچنین باعث می‌شود که پوست دست چروکیده، لاغر و خشک شود و حالت شل و افتاده پیدا کند.

بیرون‌زدگی رگ‌ها

بیرون زدن رگ‌های دست می‌تواند نشان‌دهنده کار سخت و یا پیری باشد. دست‌هایی که به طور دائمی دارای رگ‌های برجسته و بیرون‌زده هستند، به مراتب از سن واقعی شخص پیرتر به نظر می‌رسند.

تغییر فرم دست

هرگونه آسیب و  تغییر در فرم طبیعی دست می‌تواند ظاهر ناخوشایندی ایجاد کند و حتی این طور به نظر بیاید که دست‌ها دچار بیماری خاصی شده‌اند.

متقاضیان مناسب


تقریباً تمامی کسانی که می‌خواهند ظاهر دستان خود را بهبود دهند، می‌توانند متقاضی مناسبی برای روش‌های مختلف جوان‌سازی و درمان چروک پوست باشند. از آنجایی که روش‌های متعددی برای این کار در دسترس است، در ابتدا شرایط بیمار بررسی می‌شود و سپس برنامه‌ی درمانی با توجه به شرایط و نیازهای خاص بیمار تدوین می‌شود.

روش‌های جوان‌سازی دست


 کرم

CREAM
 

کرم‌های مرطوب‌کننده می‌توانند باعث آب‌رسانی و افزایش حجم سلول‌های خشک شده شوند اما تأثیر این کرم‌ها بسیار کم و موقتی است و نتایج آن با درمان‌های جوان‌سازی پوست قابل مقایسه نیستند. ما پیشنهاد می‌کنیم که برای مرطوب کردن دست خود از کرمی استفاده کنید که دارای SPF (عیار حفاظتی در برابر نور خورشید) بالایی باشد. SPF 50 به بالا مناسب است. مرطوب کردن دست‌ها و استفاده از کرم ضدآفتاب موجب بهبودی ظاهر پوست دست‌ها می‌شود و لزوم انجام درمان‌های تهاجمی‌تر را به تعویق می‌اندازد.

لیزر

Laser
 

با کمک لیزردرمانی می‌توان چین و چروک‌های سطحی، جای زخم، لکه‌های قهوه‌ای رنگ و رگ‌هایی که از زیر پوست نمایان هستند را درمان کرد. لیزر موجب بهبودی ضایعات رنگ‌دانه‌ای می‌شود و همچنین پوست را برای تولید کردن کلاژن طبیعی تحریک می‌کند و بدین ترتیب حجم ازدست‌رفته‌ی پوست بازیابی شده و پوست کشیده می‌شود. اشعه‌ی لیزر همچنین لکه‌های قهوه‌ای رنگ، مویرگ‌های ریزی که از زیر پوست نمایان هستند و قرمزی پوست را از بین می‌برد. در حین انجام لیزردرمانی، طول موج خاصی از نور به پوست دست تابانده می‌شود و نقاطی را هدف قرار می‌دهد که دارای رنگدانه‌های تیره‌تری هستند. بعد از انجام لیزردرمانی، لکه‌های قهوه‌ای رنگ تا چند روز تقریباً پررنگ‌تر می‌شوند اما طی حدوداً یک هفته‌ی بعد از آن به تدریج کمرنگ‌تر می‌شوند.  برای راحتی بیشتر بیمار، قبل از انجام لیزردرمانی، روی دست کرم بی‌حس‌کننده زده می‌شود. بسیاری از بیماران تأثیر لیزر روی دست را مانند “برخورد سریع یک کش به دست” توصیف می‌کنند. پزشک تمامی تلاش خود را می‌کند که در حین انجام لیزردرمانی کاملاً راحت باشید و دردی حس نکنید.

تزریق ژل

Fillers

دستانی که پیر شده‌اند معمولاً پوستی با حالت چروکیده دارند. با تزریق ژل می‌توان حجم از دست رفته در زیر پوست را جایگزین کرد و چروک‌های پوستی را از بین برد. نتایج تزریق ژل موقتی هستند اما می‌توان عمل تزریق ژل را مجدداً تکرار کرد و این کار نیازی به گذراندن دوره بهبودی ندارد. در ابتدا پزشک کرم بی‌حس‌کننده را روی دستان شما می‌زند و سپس تزریق ژل را انجام می‌دهد. تزریق ژل در حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. برای تزریق از سوزن‌های بسیار باریک و یا در مواردی از کانولا استفاده می‌شود و به خاطر استفاده از کرم بی‌حس‌کننده، انجام تزریق تقریباً بدون درد است. همچنین مقداری لیدوکائین (ماده بی‌حس‌کننده) نیز همراه با ژل تزریق می‌شود و که باعث راحتی بیشتر بیمار در حین تزریق می‌شود. بعد از تزریق ژل به پشت دست‌ها، پزشک کمی دست را ما ساز می‌دهد تا مطمئن شود که ژل تزریق شده به طور کامل در تمامی نواحی توزیع شده است. از بیماران خواسته می‌شود که ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق از انجام دادن فعالیت‌های فیزیکی شدید که با دست انجام می‌شود، خودداری کنند تا از میزان درد و تورم احتمالی دست بکاهند.

تزریق چربی

 Fat
 

تزریق چربی یکی از پرکاربردترین و موثرترین روش‌های درمانی برای جوانسازی دست با نتایج ماندگار است. این روش هیچ نیازی به ایجاد برش‌های جراحی بزرگ، بخیه زدن بیهوشی عمومی ندارد و مدت زمان بهبودی پس از آن نیز بسیار کوتاه است و به روشی کاملاً طبیعی دست‌ها را شاداب و جوان می‌کند. تزریق چربی روشی ساده و نسبتاً بدون درد است که تحت بی‌حسی موضعی همراه با تزریق آرام‌بخش خفیف انجام می‌شود. در ابتدا چربی‌های اضافه از ناحیه‌ی دیگری از بدن که چربی‌های موضعی دارد مانند شکم، پهلو یا داخل ران، بیرون کشیده می‌شوند و سپس این چربی‌ها استریل شده و غنی‌سازی می‌شوند و در نهایت در نواحی از دست که دچار کاهش حجم چربی شده‌اند، تزریق می‌شوند. تزریق چربی در نواحی فرو رفته و لاغر موجب می‌شود که حجم از دست رفته، بازیابی شود. هر یک از رشته‌های میکروسکوپی چربی مانند یک بافت کوچک پیوند زده شده می‌باشد و به تدریج با بافت‌های اطراف خود متصل شده و بافت کلی ناحیه مورد نظر یکپارچه و یکدست می‌شود. نتیجه تزریق چربی، ظاهری کاملاً شاداب و جوان است که احساس آن برای خود بیمار نیز مانند بافت طبیعی و معمولی دست است.

اسکلروتراپی


Sclerotherapy

یکی از روش‌های مؤثرتر برای بسیاری از بیمارانی که به دنبال بهبود ظاهر و سلامتی دستان خود هستند، اسکلروتراپی است. در این روش، یک محلول مخصوص در رگ‌های دست که حالت برآمده پیدا کرده‌اند تزریق می‌شود و به این محلول به نحو ایمن موجب بسته شدن این رگ‌ها و جذب آنها توسط بدن می‌شود. این روش در واقع تنها یک تزریق شده است و بنابراین کاملاً غیرتهاجمی بوده و هیچ نیازی به ایجاد برش جراحی ندارد و شما را از انجام کارها و فعالیت‌های روزانه دور نمی‌کند. نتایج این روش می‌تواند بسیار چشمگیر و قابل‌توجه باشد: دستانی که پیش از این بسیار پیر به نظر می‌آمدند و رگ‌های برجسته‌ای داشتند، دوباره به حالت صاف و هموار قبل بازمی‌گردند و ظاهری شاداب، جوان و سالم‌تر پیدا می‌کنند. رگ‌های دست دیگر دوباره تشکیل نمی‌شوند و بنابراین احتمال آن بسیار زیاد است که نتایج آن روش جوانسازی دست ماندگاری و دوام بالایی داشته باشد.

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر هادی سرمستمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر هادی سرمست

– متخصص گوش گلو و بینی، جراح سر و گردن، جراح پلاستیک بینی و صورت – فارغ التحصیل دوره تخصصی در مهرماه سال ۱۳۸۸ از دانشگاه علوم پزشکی گیلان – دارای بورد تخصصی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *