فهرست مطالب

لیفتینگ ابرو و پیشانی با روش پریتیشیال

روش لیفتینگ پری­تریشیال ابرو و پیشانی نیازمند برش­ های بزرگ می­ باشد. این روش برای بیمارانی مناسب می­ باشد که تمایل به لیفتینگ ابرو و نیز بالابردن و کوتاه کردن پیشانی از طریق حذف خطوط پوستی و بافت زیرین در طول برش دارند. از آنجایی که پیشانی کوچک­تر می­ شود، خط مو پایین ­تر می­ آید که برای افراد با پیشانی بلند بسیار مناسب می ­باشد.

این روش منجر به لیفتینگ خط مو و نیز ابروها شده و می­ تواند شکل و تقارن ابروها را نیز اصلاح کند. زخم های ایجاد شده در اثر برش، پس از برش قابل شناسایی نمی­ باشند. به دنبال این روش کبودی و تورم می­ تواند مشاهده شود و بیماران در عرض ۳-۲ هفته می­ توانند فعالیت­ های روزانه خود را از سر بگیرند.

Eyebrow and forehead lifting

روش لیفتینگ مستقیم خط ابرو

این روش نیازمند برداشت قسمتی از پوست و بافت­ های زیرین در طول ابرو می­ باشند. این روش برای افرادی مناسب می­ باشد که تمایل به درگیر کردن خط رشد مو ندارند. این روش به شکل مناسب و زیبایی منجر به لیفتینگ خط ابروی خم شده می ­شود و از طرف دیگر به منجر و محکم­ تر شدن و صاف­ شدن پیشانی از طریق فشار پوست و بافت­ها به سمت پایین می­ شود. به همین دلیل این روش منجر به پایین کشیده شدن خط رشد مو می­ شود که برای پس رفت خط رشد و یا پیشانی­ های بلند مناسب می­باشد. این روش همچنین برای اصلاح شکل و تقارن ابروها نیز مناسب می­ باشد. به این مورد باید دقت شود که موقعیت بافت اسکار در در طول ابروها بوده و به همین دلیل باید تا حد امکان پوشانده شوند. بیماران درجاتی از کبودی و تورم را تجربه می­ کنند و در عرض دو هفته می­ توانند فعالیت­ های روزمره خود را از سر بگیرند.

چه کسانی باید لیفتینگ ابرو و پیشانی را انجام دهند؟

زمانی که پزشکی را برای انجام لیفتینگ ابرو و پیشانی انتخاب می­ کنید، جراح زیبایی و ترمیم صورتی را انتخاب کنید که مورد پلک، چشم و ساختارهای اطراف آن نظیر ابرو، پیشانی، گونه و قسمت میانی صورت متخصص باشد.

 

لیفت خط ابرو

لیفت خط ابرو، یک جراحی زیبایی برای اصلاح خمیدگی یا خطر ابرو تخریب شده می­ باشد. این جراحی معمولاً به منظور کاهش چروک­ هایی که بر روی پیشانی و یا در اطراف دماغ ایجاد شده است اجرا می­ شود. این جراحی می­ تواند موقعیت ابروها را نیز اصلاح کرده و منجر به جوان­تر شدن چهره شود. این شکل از جراحی تحت عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته می شود.

سایر روش ­های زیبایی یا جوان­سازی که همراه با لیفت خط ابرو می ­تواند مورد استفاده قرار بگیرد، شامل جراحی لیفت صورت (برای اصلاح تغییرات پیری در نواحی میانی تا پایینی صورت و گردن)، جراحی پلک (برای جوانسازی پیری چشم) و تکنیک­ های برداشت لایه­ های صورت می­ باشد.

در صورتی که نگران ظاهر خود هستید و یا تصور می­ کنید که درمان­ های زیبایی منجر به تقویت اعتماد شما می شود، این موارد می­ توانند به عنوان جایگزین عمل کنند. این موارد می­تواند شامل تغییرات سبک زندگی یا قبول کردن خود در مسیر جدید باشد.

مواردی که باید پیش از لیفت ابرو در نظر بگیرید:

پیش از انتخاب جراحی لیفت خط ابرو، برخی از موارد مهم را باید در نظر بگیرد:

– در صورتی که در رابطه با نواحی اطراف چشم خود نگران هستید، بهتر است با پزشک خود در رابطه با درمان­ های جایگزین نظیر جراحی پلک برای جوان­سازی پیرچشمی مشورت کنید.

– نتایج لیفت ابرو معمولاً به صورت دائمی می­باشد. با این حال، اثرات پیری یا سایر تغییرات عمده در وزن شما پس از جراحی می­تواند بر روی ظاهر شما تاثیرگذار باشد.

– هزینه ­های مالی را نیز در نظر بگیرید. جراحی­ های زیبایی معمولاً تحت پوشش خدمات شرکت­ های بیمه­ ای قرار نمی­ گیرند.

– افراد سیگاری در معرض خطر بالای بروز عوارض پس از جراحی می­ باشند. در صورت برای جراحی زیبایی مصمم هستید باید مصرف سیگار را قطع کنید.

لیفت خط ابرو
لیفت خط ابرو

موارد پزشکی مرتبط با جراحی لیفت خط ابرو:

پیش از جراحی، باید در رابطه با موارد پزشکی مختلفی با پزشک یا جراح خود مشورت کنید. پزشک ممکن است در رابطه با موارد زیر با شما صحبت کند:

– سلامت جسمی: معاینه بالینی می ­تواند به پزشک یا جراح برای تصمیم­گیری در مورد مناسب بودن درمان به پزشک و جراح کمک کند.

– تاریخچه پزشکی: برخی از شرایط پزشکی از پیش موجود و جراحی­ هایی که در گذشته انجام داده ­اید، می­ تواند بر روی تصمیم­ گیری در رابطه با جراحی نظیر نوع بیهوشی مورد استفاده تاثیر گذار باشد.

– خطرات و عوارض ممکن: بسیار مهم است که در رابطه با خطرات و عوارض اطلاع داشته باشید و با توجه به آن در رابطه با انجام جراحی تصمیم­ گیری شود.

آماده­ سازی و مکمل­ ها: پزشک را در رابطه تمامی داروهایی که به صورت منظم مصرف می­ کنید و نیز مکمل­ هایی نظیر روغن ماهی و ویتامین مطلع سازید.

واکنش ­های پیشین به داروها: در صورتی که در گذشته نسبت به برخی از داروها نظیر داروی بیهوشی عوارض جانبی و یا واکنش ­هایی را داشته­ اید به پزشک اطلاع دهید.

آماده سازی برای جراحی: جراح­ کارهایی را که باید در خانه پیش از جراحی و برای آماده شدن باید انجام دهید به طو کامل شرح می­دهد. به عنوان مثال، ممکن است به شما توصیه شود داروهایی خاصی را مصف کنید و یا مقدار مصرف داروهای کنونی را تغییر دهید. دستورالعمل ارائه شده را به دقت اجرا کنید.

بلافاصله پس از لیفت خط ابرو

پس از جراحی، موارد زیر ممکن است مشاهده شود:

– لوله درناژ در محل زخم برای جلوگیری از تجمع مایع

– کبودی و تورم

– بی­حسی

– درد و ناراحتی

– باند یا پانسمان بر روی صورت

Eyebrow lift

عوارض لیفت خط ابرو

هر جراحی می ­تواند درصدی از خطر را به همراه داشته باشد. برخی از عوارض لیفت خط ابرو شامل موارد زیر می­ باشد:

– خطر بیهوشی شامل واکنش­ های آلرژی که در موارد نادری کشنده می­ باشد.

– خطرات جراحی نظیر خونریزی یا عفونت

– لخته خون که می ­تواند منجر به عوارض قلبی-عروقی کشنده نظیر حمله قلبی، ترومبوز وریدهای عمقی و یا سکته شود.

– کلاپس ریوی

– از دست دادن مو در اطراف زخم

– مرگ بافتی در اطراف زخم و یا از دست دادن پوست

– بافت اسکار ملتهب همراه با خارش

– پوست زبر

– پوشیده شده بخیه بر روی پوست

– خطوط پوست ناهموار

– دردهای صورتی پایدار

– آسیب عصب، که می ­تواند منجر به فلجی گذارا یا دائمی بخش یا تمامی عضلات پیشانی شود. این وضعیت منجر به ناتوانی شما در بالا بردن ابرو و یا جمع­ کردن پیشانی می­ شود.

– بی­حسی خط ابرو که می­ تواند گذرا یا دائمی باشد.

– نتایج ناخواسته به عنوان مثال، ابروها متقارن نیستند.

– جراحی­ های بعدی برای درمان این عوارض

به این مقاله امتیاز دهید

دکتر هادی سرمستمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر هادی سرمست

– متخصص گوش گلو و بینی، جراح سر و گردن، جراح پلاستیک بینی و صورت – فارغ التحصیل دوره تخصصی در مهرماه سال ۱۳۸۸ از دانشگاه علوم پزشکی گیلان – دارای بورد تخصصی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *